Цитати найвідомішого укаїнського мудреця і філософа Григорія Савича Сковороди, які актуальні завжди і можуть бути корисними нашим читачам кожен день.

 1. Якщо любиш прибуток, шукай його пристойним шляхом. Тисяча на те перед тобою благословенних ремесел.
 2. У істини проста мова.
 3. Найголовніша з усіх згубних пристрастей є заздрість – мати інших пристрастей та беззаконь.
 4. Уникай людей, які, бачачи твої вади і недоліки, виправдовують їх або навіть схвалюють. Такі люди або підлабузники, або боягузи, або просто дурні. Від них не чекай допомоги ні в якій біді чи нещасті.
 5. Краще в одного розумного і добродушного бути в любові і повазі, ніж у тисячі дурнів.
 6. Ми повинні бути вдячні Богові, що він створив світ так, що все просте – правда, а все хибне – неправда.
 7. Ні про що не турбуватися – значить, не жити, а бути мертвим, адже турбота – рух душі, а життя – це рух.
 8. Не все те отрута, що неприємне на смак.
 9. О, якби ми в ганебних справах були такі ж соромливі і боязкі, як часто ми буваємо боязкі і хибно соромливі у порядних вчинках!
 10. Похибки друзів ми повинні вміти виправляти або зносити, коли вони несерйозні.
 11. Для шляхетної людини ніщо не є таким важким, як пишний бенкет, особливо коли перші місця на ньому займають дурні.
 12. Що полюбив, в те й перетворився.
 13. Хіба може говорити про біле той, кому невідомо, що таке чорне?
 14. Ніхто не може вбити в собі зло, поки спершу не зрозуміє, що таке зло, а що добро. А не пізнавши цього усередині себе, як можна пізнати і вигнати його в інших.
 15. Нам недобре від того, що ми знаємо багато зайвого, а не знаємо найпотрібнішого: самих себе. Не знаємо того, хто живе в нас. Якби ми знали і пам’ятали те, що живе в кожному з нас, то життя наше було б зовсім інше.

10 НАЙЦІКАВІШИХ МІСЦЬ У КИЄВІ

Знак серця відомий всім і кожному, і асоціюється з любов'ю, прихильністю, симпатією. Це один з найвідоміших і широко поширених символів у світі. 

Звідки ж у цього символу взялася саме така форма, чому його асоціюють з серцем, хоча людський орган з однойменною назвою має мінімальну схожість? Валентинки на день закоханих, любовні листівки, статуетки, кулончики, подушки - форма серця надає всім цим речам особливого значення, робить їх символічними і чудовими подарунками коханій людині.

Історія серця настільки далека, що не існує єдиної думки, що ж послужило прототипом для сучасного символу серця? Споконвіку ця фігура була знаком землі і родючості, асоціюючись з жіночим початком і народженням нового життя. Два півкола є уособленням світла і захисту вищими божествами. Можливо, люди минулого намагалися висловити в цьому символі формулу життя: сакральне значення хреста треба розуміти як «я є», а поруч - жінка, будинок, земля і захист вищими силами.

Також дуже популярна версія походження значка сердечка:  це образ двох лебедів, які своїми довгими шиями і головами формують форму серця. Ця ідея не позбавлена ??сенсу, так як лебеді здавна вважалися символом любові і вірності , так як лебідь вибирає собі супутницю життя раз і назавжди. Така відданість - велика рідкість у тваринному світі, тому саме про лебедину вірність складають легенди.

8 неймовірних фактів про українську мову 

Українська мова - одна з найкрасивіших мов світу, та одна з найпоширеніших мов в Східній Європі.  

Цією мовою розмовляють жителі Канади, Польщі, Росії, Австралії, США та багатьох інших країн світу. 

Цікаві факти про українську мову 

Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українська мова була прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу у 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є  Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови. 

 Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови. На території України більше 32 мільйонів осіб спілкуються українською мовою. Ще близько 4,2 млн. українців проживають в Російській Федерації і також знають українську мову. 

 Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу. 

 Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов. 

 Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів «дихлордифенілтрихлорметилметан». В ній міститься тридцять літер. 

Найдовша абревіатура в українській мові - ЦНДІТЕДМП, яка розшифровується як Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Вона складається з дев’яти літер.

Найбільшу кількість синонімів має слово «бити». Згідно з «Коротким словником синонімів української мови» їх нараховується 45. 

Декілька фактів про паліндроми (слово, словосполучення чи фраза, які можливо читати як зліва направо, так і справа наліво, при цьому звучання й значення не змінюються). В українській мові є лише два семибуквених паліндроми: «ротатор» і «тартрат». А до найдовших фраз паліндромів належать «Я несу гусеня» та «Аргентина манить негра». В останньому випадку не враховується буква «ь». Такі дрібні порушення дзеркальності допускаються, адже складання композицій — справа непроста. 

Сподіваємось, що ці пізнавальні і захоплюючі факти про українську мову сподобаються Вам та Ви зможете знайти тут щось корисне особисто для Вас. 

 •  Мова – це наша національна ознака, в мові - наша культура, сутність нашої свідомості. (Іван Огієнко) 
 •  Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх. (Олесь Гончар) 
 •  Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити. (Василь Сухомлинський) 
 •  Бринить-співає наша мова, Чарує, тішить і п’янить. (Олександр Олесь) 
 •  Раби – це нація, котра не має Слова. Тому й не зможе захистить себе. (Оксана Пахльовська, д-р філологічних наук) 
 •  Мова – це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма національного організування. (І.Огієнко) 
 •  Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу. (Ліна Костенко) 
 •  Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній. (Олесь Гончар) 
 •  … Поки живе мова – житиме й народ, як національність ... От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові, от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань. (Іван Огієнко‎) 
 •  Щоб мова тобі повністю відкрилася, маєш бути залюбленим в неї. (Олесь Гончар) 
 •  Українська мова – божиста, богодана, богообрана. (Мойсей Фішбейн) 
 •  Мов поганих не існує в світі, Є лише погані язики. (А. Бортняк) 
 •  Руйнування мови – основи національної культури – це вже не просто вина, а злочин держави перед народом. (А. Мокренко) 
 •  Рідна мова дається народові Богом, чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів. (В. Захарченко) 
 •  Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта. (Олесь Гончар) 
 •  Мова - душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб. (Іван Огієнко) 
 •  Засвоюючи рідну мову, дитина засвоює не самі тільки слова, їх сполучення та видозміни, але безліч понять, поглядів на речі, велику кількість думок, почуттів, художніх образів, логіку і філософію мови... (К.Ушинський) 
 •  Мова – це не тільки простий символ розуміння, бо вона витворюється в певній культурі, в певній традиції. В такому разі мова – це найясніший вираз нашої психіки, це найперша сторожа нашого психічного я...  (Іван Огієнко‎) 
 •  Відчуваю й усвідомлюю, яка це красива й легка мова. (І. Репін) 
 •  Дивуєшся дорогоцінності мови нашої: в ній що не звук, то подарунок, все крупно, зернисто, як самі перла. (М. Гоголь) 
 •  Мова – це глибина тисячоліть. (М. Шумило) 
 •  Рідна мова - мати єдності, батько громадянства і сторож держави. (Мікалоюс Даукша) 
 •  Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя. (Франсуа Вольтер) 
 •  У мові, як загалом у природі, все живе, все рухається... (Ян Нецислав Бодуен де Куртене) 
 •  Чужою мовою розмовляє у державі або гість, або найманець, або окупант, який нав’язує їй свою мову. (Карл Маркс) 
 •  Доля народу нерозривно зв’язана з долею мови. В свою чергу, мова народу є тим стержнем, на якому формується культурна самобутність цього народу. (Нурмагомед ГАДЖИАХМЕДОВ) 
 •  Нападати на мову народу – це означає нападати на його серце. (Г. Лаубе) 
 •  Немає магії сильнішої, ніж магія слів. (А. Франс) 
 •  Українці – стародавній народ, а мова «їхня багатша і всеосяжніша, ніж персидська, китайська, монгольська і всілякі інші. (Е. Челебі)
 •  Я дуже люблю ... народну українську мову, звучну, барвисту й таку м’яку. (Л. Толстой).

Топ-10: Маловідомі факти про стародавні чудеса світуСпочатку існувало сім чудес світу, але до теперішнього часу збереглося тільки одне. На щастя, по всьому світу можна знайти кілька дуже хороших копій або інших об'єктів, зроблених за подобою оригіналів, так що ми можемо наочно уявити, як би виглядало більшість з них. Дивлячись на ці фотографії, стає зрозуміло, чому вони вважалися великими чудесами світу. Нижче представлені цікаві дані про чудеса світу, які можна було знайти в стародавньому світі, особливо на території сьогоднішнього Риму, Греції та Ефіопії.

10. Піраміда Хеопса
Це єдине збережене до наших днів чудо світу з тих семи, що були спочатку. І хоча ви можете на неї подивитися і зараз, вам все одно не вдасться подивитися на її первинний вигляд. Вся піраміда була облицьована полірованою плиткою з білого вапняку, вона виблискувала під суворим сонцем Єгипту. На жаль, в 1300 році землетрус послабив кріплення більшості плиток і їх розібрали на будівництво мечетей.

9. Ворота Іштар (Ishtar Gate)Будучи частиною Стін Вавилона, ворота Іштар (восьмі ворота внутрішнього міста у Вавилоні) здобули своє місце в списку чудес світу. Частина їх стін збереглася до наших днів, а решта частина була реставрована. У 1930-х роках, в Берліні була побудована копія воріт Ішар, заснована на початковому вигляді. Копія виглядає просто приголомшливо і якби її поставили на її споконвічне місце в реконструйованій стіні - ворота Іштар безсумнівно б стали сучасним чудом світу.

8. Храм Артеміди ЕфеськоїНа цьому фото зображений реконструйований макет храму Артеміди - побудованого на честь дочки Зевса (римським еквівалентом є Діана). Храм перебудовувався три рази, але, врешті-решт, він був повністю зруйнований рейдами, які розграбували його і підпалили останки. На жаль, все, що збереглося до наших днів це одна колона, зібрана з руїн.

7. Статуя Зевса в ОлімпіїЦя величезна статуя була розташована в храмовому комплексі, присвяченому Зевсу - верховному богу древніх греків. Статуя була настільки масивною, що за переказами, проломила би дах храму, якби Зевс встав на повний зріст. Він був виготовлений повністю з слонової кістки і позолоченої бронзи - так що можна собі тільки уявити, у скільки вилилося його будівництво. Як ця статуя була втрачена або знищена не зовсім ясно, але швидше за все, вона згоріла у вогні, що знищив сам храм.

6. Мавзолей у ГалікарнасіНа фото зображений Будинок Храму ( House of the Temple ), розташований у Вашингтоні ( округ Колумбія ). У ньому розташований «Стародавній і прийнятий шотландський статут Масонства» ( Scottish Rite of Freemasonry ), а простіше кажучи - тут збираються масони. Він був спеціально розроблений, щоб бути в точності схожим на загублений Мавзолей у Галікарнасі. Оригінальний мавзолей був побудований для Мавсола ( Mausolus )- персидського губернатора. Він був настільки прекрасний, що від нього пішло сучасне слово « мавзолей », що позначає надземне поховання. Землетруси, зрештою, зруйнували його, а лицарі госпітальєри використовували залишкові камені, для укріплень своїх замків.

5. Колос РодоськийВи, напевно, дивуєтеся- причому тут Статуя Свободи? Це тому, що вона була спроектована і побудована за масштабами і дизайном оригінального Колоса Родоського (принаймні, за масштабами Колоса Родоського, відповідно до подання про них людей того часу). Статуя Свободи хоча б може дати туманне уявлення про те, настільки величезним був Колос - в стародавні часи він, безсумнівно, був найбільшим дивом. Землетрус, що стався в Родосі в 226 р. до н.е. повалив статую, яка пролежала на землі наступні 800 років. Зрештою, мусульманський завойовник продав останки єврейському торговцю, який, у свою чергу, продав їх на частини.

4. Олександрійський маякНа фото зображена копія Олександрійського маяка в натуральну величину, на яку можна подивитися в Китаї. Оригінальний маяк стояв на острові Фарос і був розроблений спеціально, щоб морякам було простіше заїхати в олександрійський порт. Як і багато чудес в цьому списку, маяк був знищений землетрусом і, зрештою, на його місці і з його руїн була побудована середньовічна фортеця.

3. Аксумський обеліскАксумський обеліск включений до цього списку, так як він насправді є чудом світу, але, чи то через те, що Ефіопія знаходиться дуже далеко, чи то тому що в гіді для туристів були записані тільки сім чудес - про нього мало де згадується. Обеліск був створений в якості маркера для місця поховання (існує багато обелісків подібних йому). У 1937 році фашисти, які завоювали Ефіопію, розібрали його і відвезли в Рим, але, коли відносини між сучасною Ефіопією та Італією потеплішали в 2005 році, він був репатрійований.

2. Колізей (Colosseum)На цьому фото великий римський Колізей зображений таким, яким він ставпісля 1349 року, коли потужний землетрус завдав його конструкції непоправної шкоди. Після землетрусу його використовували релігійні ордени для обрядів, сім'ї для житла, він навіть використовувався як кладовище. З плином часу його камені були розкрадені і використані в будові інших будівель.

1. Римські ЛазніЗнамениті римські лазні в Сомерсеті (Somerset) є реконструкцією раніше знищених лазень. У відмінності від інших чудес, перерахованих у цьому списку, лазні і раніше були функціонуючою історичною будівлею. Лазні були зруйновані в 6-му столітті. З плином часу деякі їхні частини були реконструйовані, а остання зміна була внесена наприкінці 1800-х років. Насправді, Лазні були спочатку побудовані британським королем Бладудом (Bladud). Римляни почали вносити свої зміни в дизайн Бань і їх призначення тільки в I-му столітті нашої ери. 

Найбільше слів в українській мові починається на букву "п". Частіше за все вживається буква українського алфавіту – "о". Найрідше використовуються літери "ф" і "г".

Одну з найвідоміших пісень в світі – Summertime – Джордж Гершвін написав під враженням від колискової "Ой ходить сон коло вікон" у виконанні Українського Національного хору.

Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс – в Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє у п’ятірку найбільш людних Макдональдсів світу. У 2011 році тут зробили більше двох мільйонів замовлень.

Станція метро "Арсенальна" в Києві – найглибша в світі, і вона йде під землю на 105 метрів. Станцію збудували однією з перших, в 1960 році, в безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, в тунелях біля "Арсенальної" є таємні притулки для політичної верхівки.

Український гімн складається всього з шести рядків – чотирьох куплета і приспіву двох. Решта куплетів гімну, створеного поетом Павлом Чубинським та композитором Михайлом Вербицьким, не були затверджені, оскільки не зовсім політкоректні ("Станемо браття в бій кривавий від Сяну до Дону" має на увазі претензії на території Росії та Польщі)

В Україні – найбільший запас марганцевої руди в світі, 2,3 мільярда тонн або близько 11% від усіх покладів планети. Ще у нас чимало залізної руди – 7% світових запасів.

Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак з найбільшою вантажопідйомністю в світі – Ан-255 "Мрія". Спочатку він проектувався для перевезення космічних кораблів. Зараз "Мрія" робить комерційні вантажні перевезення.

Український гетьман Пилип Орлик у 1710 році представив "Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького", на той час суперпрогресивний документ, який мав на увазі поділ влади на три гілки, а також регламентував права і обов’язки влади і громадян. По суті це був договір між гетьманом, козаками і всім українським народом. Деякі дослідники вважають цей документ однією з перших у світі конституцій.

Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень – це "Щедрик", народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як "Carol of the Bells" або "Ring Christmas Bells". На YouТube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

Україна з власної ініціативи відмовилася від третьої найбільшого в світі арсеналу ядерної зброї. На момент проголошення незалежності у нас було більше тисячі ядерних боєголовок і третій в світі ядерний потенціал після Росії і Америки. Боєголовки і ракети віддали Росії, пускові шахти знищили. У відповідь України отримала гроші на роззброєння, плюс гарантії безпеки від ядерних держав.

Українському поетові Тарасу Шевченку встановлено близько 1200 пам’ятників по всьому світу, більшість з них знаходиться на Західній Україні.